TISAX – Informačná bezpečnosť dodávateľov v automotive.

Systém TISAX je určený pre dodávateľov do automobilového priemyslu na preukázanie, že ich informačná bezpečnosť je na spôsobilej úrovni. Tisax vychádza z noriem pre informačnú bezpečnosť radu ISO 2700x, je však navyše doplnený o  niektoré špecifiká v automobilovom prostredí.

TISAX audit

Automobilový priemysel je založený na širokej a prepojenej sieti dodávateľov a subdodávateľov. Každý dodávateľ zdieľa s automobilkou rôzne citlivé informácie, napr. o prototypoch, dodávateľoch a pod.

Úlohou dodávateľa je preukázať schopnosť ochrániť tieto citlivé informácie najlepším možným spôsobom. Návod, ako má vybudovať svoj systém informačnej bezpečnosti mu dáva inšpekčný katalóg otázok vypracovaný VDA (Nemeckou asociáciou pre automobilový priemysel ) s názvom VDA ISA ver. 4.1.1..

Vybudovaný systém informačnej bezpečnosti dodávateľ verifikuje akreditovanou certifikačnou autoritou.

Po úspešnej certifikácii získava tzv. „TISAX label“, ktorý znamená, že dodávateľ úspešne prešiel auditom informačnej bezpečnosti . Opätovné hodnotenie sa vyžaduje až po 3 rokoch.

Výsledky hodnotenia sú zverejnené na portáli TISAX, kde ich môžu vidieť ostatní partneri zapojení do tohto systému – automobilky a  iní automotive dodávatelia.

Takto môže dodávateľ získať nové obchodné príležitosti bez toho, že bude opätovne auditovaný na požiadavky informačnej bezpečnosti.

V rámci TISAX poskytujeme tieto služby:

  • Pomôžeme pri plnení požiadaviek VDA ISA katalógu

  • Poradíme, ako splniť jednotlivé požiadavky TISAX systému

  • Vytvoríme dokumentáciu k jednotlivým požiadavkám (bezpečnostné politiky, postupy a pod.)

  • Pomôžeme s registráciou a správou v systéme TISAX

  • Zastúpime Vás pri hodnotení TISAX

Zaujíma vás TISAX?

Vyplňte krátky formulár a my vám poradíme,
ako zvládnuť TISAX audit bez problémov a stresu.

  • Nezáväzne odpovieme

  • Odborne poradíme

  • Neplatíte ani euro

0
rokov skúseností
0
certifikovaných firiem
0
vydaných certifikátov